W ostatnich postach podsumowaliśmy najważniejsze aspekty  projektów domów, na jakie warto zwrócić uwagę w trakcie ich wybierania, a ostatnim artykule rozpatrywaliśmy, które biuro projektowe jest najbardziej warte  uwai i gdzie opłaca się kupić dla siebie projekt.

W tym wpisie przypatrzymy się projektom od nieco innej strony – to naturalne, że dom ma spełniać zwłaszcza podstawową rolę – oferować bezpieczeństwo. To rzecz oczywista, lecz czy nie pomijamy tego skupiając się na drobnostkach i opracowując w szczegółach jedynie  estetyczne aspekty naszej posiadłości? W momencie wyboru projektów domu należy zwrócić uwagę na aspekty szczególnie wpływające na to, że dom będzie bezpieczny i odpowiednio ochraniany.
Podstawowym czynnikiem który wiąże się z ochroną domu, jak powie każdy ekspert, jest ilość drzwi  do budynku. Im jest ich więcej, tym mniejsze bezpieczeństwo domu. Wejścia to jednak nie same drzwi – to też dobudowane garaże, balkony czy taras. Najbardziej bezpieczne domy to takie z dwojgiem drzwi, ale jeśli ich ilość sięga na przykład trzech, czterech, to o wiele ciężej jest go zabepieczyć. Tak samo umiejscowienie wejściowych drzwi jest ważne – najkorzystniej, gdy znajdują się one w przestrzeni, jaka jest widoczna z wnętrza domu, a nie w martwym punkcie. Jeszcze jedna rzecz to okna – znaczące jest ich położenie oraz rozmiary. Najlepiej byłoby, jeśli by mieściły się one przynajmniej 1,7 metra od poziomu ziemi, okna piwnic, jakie są nisko, muszą być stosunkowo niewielkie – jeśli nie lubimy krat, to któryś z ich wymiarów nie powinien przekraczać 30 cm.  Dużo przypadków włamań to również te przez wyłazy czy okna dachowe – te zazwyczaj posiadają nie do końca bezpieczne zamykania. Reasumując powyższe rozważania, trzeba również wspomnieć, że trudniej jest ochronić dom o nieregularnych  kształtach, wielu zakamarkach, niż dom z prostą bryłą, nawet podobnej powierzchni, ale zachowujący tradycyjny kształt prostokątny..


Zobacz:
Jak znaleźć lokum
Nie znane u nas jagody Acai pomogą ci pozbyć się tłuszczu
Jak się pozbyć cellulitu