Wiele ludzi pragnęłoby zrzucić niepotrzebne kilogramy nie tylko dlatego, by poprawić fizjonomię ciała, ale też w celu zyskania lepszego humoru a także podwyższenia sprawności organizmu. Szkoda że, łatwo się mówi, jednak przystąpienie do czynów okazuje się o wiele skomplikowane. Brakuje nam zachęty, zwłaszcza, gdy błyskawicznie nie ujrzymy efektów i mamy obowiązek postawić na wiele poświęceń. Pierwszą zasadą efektywnego odchudzania jest sporządzenie właściwej diety z wyliczonymi kaloriami a także pozestawianymi pokarmami, zjadanymi w niewielkich porcjach o stałych porach. Należy skończyć z najadaniem do syta w różnych, często nawet wieczornych godzinach. Najwłaściwiej, aby naszą powszednią dietę przygotował nam instruktor bądź dietetyk, wyznaczając 4 albo 5 dań dziennie. Różnokolorowe, słodzone napoje należy substytuować wodą, która intensyfikuje przemianę materii.

Wsparciem dla cyklu walki z nadwagą będzie również podejmowanie inicjatywy ruchowej – jeśli będziemy regularnie trenować to po jakimś okresie zobaczymy wyraźne efekty, naturalnie jeśli połączymy inicjatywę ruchową z dietą.

Trzeba jednak nie zapominać, że walka z nadwagą jest cyklem długotrwałym – upłynie co najmniej kilka miesięcy zanim dobrniemy do pożądanego celu a także zrzucimy zbędne kilogramy.

Do tego niezbędna jest jednak zachęta oraz nie wycofywanie się nawet jeżeli nie zauważymy kontrastu mimo serii wyrzeczeń. Niewątpliwie będą momenty trudności, lecz należy je pokonać. Nie spoczywajmy ponadto na laurach – kiedy stracimy na wadzenie rezygnujmy z aktywności oraz nie dajmy się schwytać efektowi jo-jo. .


<< Poprzedni
Następny >>